Практично одночасно з ним хворів і його друг, спілкувались по телефону під час хвороби, а після видужання зустрілися, ділились враженнями і страхами. Друг сказав: “А ти думаєш воно не б’є по статевій функції? Б’є, ще я як!” Мій (тоді ще майбутній) клієнт почав звертати увагу на напруженість члена під час статевого акту, і о горе!!! Відчув слабкість! Чим більше думав про це, тим слабкішою ставала ерекція (найпідступніша форма самонавіювання — акцентація уваги, призводить до порушення автоматизму функцій тіла).

З’явився страх, що це назавжди, невиліковне, буде втрачено сім’ю. Страх тільки посилився після багаторазових візитів до уролога, бо призначені масажі простати, медикаментозне лікування ніяк не допомогли. Ерекція пропала повністю після чергового візиту, коли лікар-уролог (чоловік) взяв його член рукою і почав масажувати. Це викликало бурю негативних почуттів і відразу до сексу взагалі. На мій погляд це було помилкою зі сторони лікаря. Якби це зробила жінка — реакції були б іншими.

Дуже мудро вела себе дружина мого клієнта: заспокоювала, старалась розрядити напругу, довести, що в нього все в порядку. Жіноча мудрість таки є!

Звернувся за допомогою. Відбулась півгодинна телефонна розмова, був призначений сеанс психотерапії. Вже після розмови по телефону став спокійніше відноситись до всього пережитого, з’явилась слабка ерекція, покращився настрій. На сеансі були зроблені навіювання на хороше самопочуття, впевненість в можливості здійснення статевих актів. В кінці сеансу я зробив навіювання, щоб рука мого клієнта стала такою напруженою і твердою, що не згинається в суглобах (він дійсно не міг зігнути руку). Напругу з руки навіюванням перенесено на член під час близькості з дружиною. Телефонний дзвінок наступного ранку підтвердив успіх психотерапії.

Причиною захворювання в даному випадку став високий ступінь навіюваності і самонавіюваності клієнта, страх за відносини з дружиною, тривожне очікування чергового провалу, низька стресостійкість, як її наслідок - емоційна перевтома. Клієнту рекомендовано пройти короткотерміновий курс гіпносугестивної психотерапії для підвищення саме стресостійкості, аби зовнішня інформація менше впливала на його фізичний і психічний стани.

На жаль ЗМІ шаленими темпами розповсюджують залякуючу інформацію про різні захворювання, в т.ч. про ковід. Як відзначалось мною в статті https://cvyk.pl.ua/ru/blog/68-nevroz.html неврози є інформаційними захворюваннями. Це стало причиною відсутності ефекту при застосуванні медикаментів і масажів, що ще більше налякало клієнта,переконало його в невиліковності, змушувало до негативного прогнозування свого подальшого життя.

Функціональні сексуальні розлади в тій, чи іншій формі, завжди присутні у хворих на неврози. Детальніше про це в статті на моєму сайті: https://cvyk.pl.ua/blog/58-seksualnye-narusheniya.html