Психолог Григорій Цвик
Мій шлях

cvyk grygoriy 01 300x320

Мій шлях - це саме мій шлях, він індивідуальний, як і шлях кожної людини. Існує багато подібних шляхів, багато віх схожих на шляхах, але придивляючись уважно, ви можете зрозуміти, що всі вони різні. Оскільки на одному дереві немає двох однакових листочків - так і в людей немає однакових шляхів.

І шлях кожного починається в дитинстві. Тоді, коли все ще немає усвідомлення цього, і навіть значення слова "шлях" не відомо. Мій шлях почався саме тоді, і він привів мене до психології, і я продовжую свій рух, так, як і ви свій шлях, відвідувач, почався в дитинстві і привів тебе туди, де ти зараз.

Моя бабуся по батькові та прабабуся були шептухами, цілителями.

Шептати - це слово говорить сам за себе (говорити пошепки) - багато людей знають, що це таке, багато хто звертався до шептух. Цілитель - від слова "зцілює", "знання", як слово "відьма", походить від слова "знати", "відати". Це також психотерапія, такі люди дуже допомагали і продовжують допомагати. Зрештою, існує багато видів психотерапії.

Чи думав я тоді, що буду займатися таким? Я свідомо не думав, тим паче, що свою прабабусю я не знав, а з бабусею спілкувався лише до чотирьох років. Потім був радянський час, час матеріалізму, коли все, що вийшло за рамки марксистсько-леніністичної теорії, було заборонене, як неможливе в принципі. Але, як я знаю зараз, інформація передається незалежно від того, хочемо ми чи не хочемо її мати, ми знаємо про це чи не знаємо, як енергія, про це і нше знало і знає моє підсвідомлення, і це також я. Зараз вони кажуть, що енергія - це багаторазово стиснута інформація. Фізикам з психологами доведеться розібратися з цим разом.

Я ріс в селі Гінці, Лубенського району Полтавської області, там є ліс, де моя розвинулася сама по собі моя чутливість. Я міг (і тепер я можу) легко визначити, чи є інша людина чи велика тварина в лісі в радіусі 300-400 метрів від мене. Можу відчути дерево, його енергію, йдучи на рибалку на ставок у лісі, знав, що буде вилов.

Це мене багато чого навчило, і я використовую його зараз. Наприклад, записавши та проаналізувавши свій сон вранці, часто можна сказати про можливі події, про "емоційне походження" наступного дня, є часті випадки, коли мрія здійснюється детально "як написано" або настає правда через деякий час. І це лише одна, «видима» частина інформації, наданої сновидінням. І як часто трапляються випадки так званої «синхронії», коли блиснула думка про людину, і від нього надходить дзвінок, і не тільки з конкретними людьми, але і з інформаційним простором вцілому, з енергетичними об'єктами, механічною технікою... Це дуже маленька частина того, що я сам не знав у дитинстві і продовжую розвиватися в собі зараз. Це має різні назви, "інтуїція" є найпоширенішою. Це робота мого несвідомого, саме це визначає шлях, він будує його, а також налаштовує віхи на шляху. І була школа, і була перша професія далека від психології та різні класи, далеко від психології. І знову вчитися, в іншому місці ...

Все було змінено однією дуже значущою віхою - зустріч із відомим психотерапевтом Володимиром Івановичем Литвіненко в Україні та за кордоном. П'ятирічна робота з ним відкрила для мене психологію і вводила в психотерапію як метод допомоги людині зі словом. Під керівництвом цього господаря я проаналізував себе. І це є необхідна умова для аналізу інших людей, бо лише зрозумівши свою душу, зіткнувшись віч-на-віч із темними глибинами мого я. зрозумівши символіку несвідомості, побачивши всю потрясну роботу розуму архетипів колективного несвідомого, можливо зрозуміти душу клієнта.

Дуже великий вплив на процес навчання (як мій вчитель любив повторювати "не можна навчити - ви можете лише навчитися") формували, і проовжують формувати и будуть далі формувати роботи К. Юнга, Е. Фромма, А. Адлера, З. Фрейда та Інші майстри соєї справи. І я вчився працювати з собою та іншими людьми. Я трохи пізніше зацікавився гіпнозом і дійсно відкрив його можливості, вивчаючи роботу видатного майстра Мілтона Еріксона.

Зараз на роботі я використовую гіпноз класичний, гіпнози Елмана та Еріксона. Я вивчав методи гіпнозу та терапії Еріксона у найкращого в СНД викладача М. Р. Гінзбурга. Пощастило слухати лекції та ознайомитись із методами роботи відомого французького майстра Дж. Беккіо. Мене навчав найвідоміший майстер у СНД Євтушенко В. Г. Я навчався з доктором наук. Грінвальд С.Г. І мій шлях веде мене далі... і рідко є день, в який я не навчаюся...

Я вивчав і продовжував навчатися у Майстрів, використовуючи всі доступні мені можливості для цього. Багато чому навчили і продовжують навчати мене мої клієнти.

Мої вчителі:

 • Литвиненко Володимир Іванович - психіатр найвищої категорії, психотерапевт найвищої категорії.
 • Гінзбург Михайл Романович - доктор психологічних наук, професор.
 • Беккіо Жан - гіпнотерапевт, голова Французької асоціації психотерапії.
 • Данилов Олександр Сергійович - психіатр, психолог, психотерапевт, голова незалежної асоціації психотерапевтів України.
 • Євтушенко Віталій Григорійович - психотерапевт найвищої категорії.
 • Грінвальд Сергій Геннадивич - психіатр, психотерапевт, к.т.н., доктор філософії.

А також:

 • К. Юнг
 • З. Фрейд
 • А. Адлер
 • Е. Фромм
 • М. Еріксон
 • В. Євтушенко
 • М. Гордеєв
 • Е. Россі
 • Н. Воттон
 • Д. Гроув
 • Л. Шерток та багато інших, які раніше пройшли подібний шлях