Психолог Григорій Цвик
Мій шлях

cvyk grygoriy 01 300x320

Мій шлях - це саме мій шлях, він індивідуальний, як і життєвий шлях кожної людини. Існує багато шляхів чимось схожих, але придивившись уважно, можна зрозуміти, що всі вони різні. Як на одному дереві немає двох однакових листків - так і в людей немає однакових шляхів.

І шлях кожного починається в дитинстві. Тоді, коли свідомість ще тільки починає формуватися, і кожен новий день сприймається, як зараз сприймається цілий рік. Мій шлях привів мене до психології та психотерапії, і я продовжую рухатись вперед, вдосконалюючи свою майстерність, отримуючи нові знання і новий психотерапевтичний досвід. Випадковість? Ні, випадковостей не буває, випадковість це незрозуміла до якогось часу закономірність. Моя бабуся по батькові лінії була шептухою, а по лінії матері травницею, вона знала не тільки про лікувальні властивості рослин, а й заговори, які потрібно прошептати,щоб лікувальна сила збільшилась.

Шептати - це слово говорить само за себе (говорити пошепки), багато хто звертався до шептух, знахарів, цілителів. Це також психотерапія, такі майстри допомагали, допомагають і будуть допомагати людям в вирішенні їх питань. Цілитель – той, хто зцілює, слова “знахар”, “знахур”, “знахор” походить від слова "знати", як слово "відьма", походить від слова, "відати", тобто теж знати. І це інформація! Я був і залишаюсь послідовником інформаційної теорії виникнення захворювань, і лікую людей з допомогою інформації, дію словом, і тільки словом, бо це носій інформації. Як говорив мій учитель В.І.Литвиненко: “Потрібно знати, що сказати, коли сказати і як сказати”. Дякуючи йому і всім моїм учителям, я це знаю і вмію застосовувати.

Чи думав я в дитинстві, що буду займатися психотерапією? Свідомо не думав, тим паче, що з бабусею по лінії батька спілкувався тільки до чотирьох років, а розповіді бабусі по материнській лінії про лікувальні властивості рослин я слухав не уважно. Тоді був радянський час, час грубого матеріалізму, коли все, що виходило за рамки марксистсько-ленінської теорії, було заборонене, або відкидалось, як неможливе в принципі. Моїми любимими телепередачами були “Клуб кіноподорожей”, “В світі тварин”, а особливо мені подобалась передача “Очевидне невірогідне”, яку вів фізик, академік С.П. Капіца, в ній мова йшла і про таке, що виходило за рамки згаданої теорії. Вже тоді я задумувався, як влаштований світ, як пов’язані між собою думки і події, що керує долями людей. Це зараз я знаю, що інформація передається незалежно від того, хочемо ми чи не хочемо її мати, і це не залежить від відстані між індуктором (джерелом) і приймачем, і першим і другим може бути людський мозок. Я використовую в роботі навіювання на відстані. Зараз багато фізичних теорій, згідно яких енергія - це стиснута інформація, а матерія — стиснута енергія. Фізикам з психологами і предстаниками інших наук доведеться разом розбиратися з цим.

Я ріс в селі Гінці Лубенського району Полтавської області, там є ліс, де сама по собі розвивалась моя інтуїція. Знаходячись в лісі я відчуваю, чи є в радіусі 300-400 метрів від мене інша людина, чи велика тварина. Можу відчути дерево, його енергію, а в дитинстві, йдучи на рибалку на ставок у лісі, знав, яким буде улов. Зараз, записавши та проаналізувавши свій сон вранці, можна з великою вірогідністю знати про події, про "емоційне забарвлення" дня. Досить часті випадки, коли сон збувається у всіх деталях,"як по писаному" в той самий день, або через якийсь час. І це лише одна, «видима» частина інформації, наданої сновидінням. Часто трапляються випадки так званої «синхронії», коли промайнула коротка думка про людину, і від неї надходить дзвінок. Синхронія (не причинно-наслідковий, а смисловий збіг явищ) буває не тільки з людьми, а й з інформаційним простором в цілому, з енергетичними об'єктами, механічною технікою... Закони згущення подій, парного випадку мені добре відомі. Це дуже маленька частина того, що я розвивав в дитинстві і продовжую розвиватися в собі зараз, цікавлячись не тільки психологією, нейрофізіологією, а й квантовою фізикою, адже закони природи однакові для всіх об’єктів. Людина не сторонній спостерігач, вона частина світу, вплив взаємний. Це робота мого безсвідомого, воно прокладає життєвий шлях через думки, мрії, вподобання, зустрічі з людьми, події, виставляє віхи на шляху. Була школа, була перша професія, далека від психології, різні навчання, теж далекі. Потім навчання психології і дуже значуща подія - зустріч із відомим в Україні та за кордоном психотерапевтом Володимиром Івановичем Литвиненком. П'ятирічна робота з ним по-новому відкрила для мене психологію і ввела в психотерапію, як метод допомоги людям. Під керівництвом Майстра я аналізував себе. І це необхідна умова для психоаналізу інших людей, бо лише зрозумівши свою душу, зіткнувшись віч-на-віч із темними глибинами свого “я”, зрозумівши символіку безсвідомого, відчувши на собі всю потужність архетипів колективного безсвідомого, можна зрозуміти душу клієнта.

Мій учитель говорив: "Не можна навчити – можна тільки навчитися", і я вчусь кожного дня. На процес мого навчання в області психології і психотерапії вплинули і впливають роботи К. Юнга, Е.Фромма, А. Адлера, З. Фрейда та інші майстрів цієї справи. Гіпнозом я зацікавився пізніше, відкрив для себе його можливості вивчаючи роботи видатного майстра Мілтона Еріксона. В роботі використовую класичний, елманівський та еріксоновський гіпноз. Еріксоновському гіпнозу я вчився в М.Р. Гінзбурга, пощастило слухати лекції та ознайомитись із методами роботи відомого французького майстра еріксоновського гіпнозу Ж. Беккіо. Класичному гіпонзу я вчився в відомих майстрів Євтушенко В. Г., Данілова О.С.,Грінвальда С.Г. Естрадний гіпноз демонстрував на семінарі гіпнотизер С. Малаховський, в ньому багато схожості з класичним гіпнозом.

Мої вчителі:

  • Литвиненко Володимир Іванович - психіатр найвищої категорії, психотерапевт найвищої категорії.
  • Гінзбург Михайл Романович - доктор психологічних наук, професор.
  • Беккіо Жан - гіпнотерапевт, голова Французької асоціації психотерапії.
  • Данилов Олександр Сергійович - психіатр, психолог, психотерапевт, голова незалежної асоціації психотерапевтів України.
  • Євтушенко Віталій Григорійович - психотерапевт найвищої категорії.
  • Грінвальд Сергій Геннадивич - психіатр, психотерапевт, к.т.н., доктор філософії.

А також:

  • К. Юнг
  • З. Фрейд
  • А. Адлер
  • Е. Фромм
  • М. Еріксон
  • В. Євтушенко
  • М. Гордеєв
  • Е. Россі
  • Н. Воттон
  • Д. Гроув
  • Л. Шерток
  • Кожен мій клієнт, бо він вчить мене своєму способу стати здоровим і щасливим.